Ulga B+R – ulga badawczo rozwojowa

ulga b+r

Ulga B+R – magiczne sformułowanie, jakie niewiele mówi przedsiębiorcom. Zazwyczaj wywołuje zachowanie wskazujące na niewiedzę, zdumienie na twarzy przedsiębiorców.

Czym jest ulga b+r?

Ulga badawczo-rozwojowa to odliczenie przeznaczone dla przedsiębiorstw przeznaczających systematycznie środki na odkrywanie nowych technologii, poszerzanie wiedzy i znajdowanie nowych zastosowań dla różnych dziedzin i wynalazków, technologii produkcji.

Ulga B+R to ulga badawczo – rozwojowa dla firm wskazująca na rozwiązania podatkowe dla przedsiębiorców prowadzących innowacyjne projekty. W skrócie to możliwość podwójnego odliczenia kosztów, jakie przeznaczone są na odkrywanie nowych technologii, poszerzanie wiedzy czy znajdowanie nowych zastosowań w różnych dziedzinach czy technologii produkcji. Jednym słowem – ulga B+R jest doskonałym narzędziem podatkowym dla firm wytwarzających innowacyjne produkty czy narzędzia. Ma na celu wspieranie przedsiębiorców do pracy nad nowymi czy ulepszonymi produktami, usługami.

Dla kogo przeznaczona jest ulga b+r?

Co ważne, ulga przysługuje wszystkim firmom – nie ważne czy jesteś mikro czy dużym przedsiębiorcą. Jeśli prowadzisz prace badawczo – rozwojowe w swojej firmie, wykorzystujesz istniejącą wiedzę do opracowania i wdrożenia nowych rozwiązań, skontaktuj się ze specjalistą, aby ustalić czy Twoja działalność kwalifikuje się do ulga B+R.

Jakie odliczenie umożliwia ulga b+r?

Ulga umożliwia dodatkowe odliczenie od podstawy opodatkowania 100% kosztów poniesionych na badania i rozwój. Oznacza to w praktyce tzw. podwójne ujęcie ich w kosztach uzyskania przychodu.

Zastanawiasz się, czy Twoja działalność może skorzystać z ulgi B+R? Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym.